MY, MISJA I WIZJA

SOPWKP powstało z inicjatywy Anny Koronkiewicz-Wiórek, która przedstawiła swój pomysł kilku koleżankom. Wszystkie członkinie założycielki poznały się na tym samym kursie Promotora Karmienia Piersią, organizowanym przez Centrum Nauki o Laktacji, we wrześniu 2020 roku. Było nas sześć: Ania, Basia, Dominika, Dorota, Monika, Weronika, a później dołączyła do nas jeszcze Małgosia, a za nią Bogusia i Marysia.

SOPWKP to efekt połączenia wspólnej pracy, pasji i marzeń kilku dyplomowanych Promotorek Karmienia Piersią.

Długo pracowałyśmy nad tym projektem, by Stowarzyszenie dopełniło wszystkie formalności i mogło ujrzeć światło dzienne. 

Wszystkie jesteśmy żonami i matkami, prowadzimy różne działalności, zajmujemy się naszymi domami, rodzinami, a jednocześnie podejmujemy wiele inicjatyw na rzecz innych matek i dzieci.

Połączyła nas miłość do karmienia piersią. Pragniemy przywrócić kulturę karmienia piersią w naszym społeczeństwie. Chcemy prawnie chronić oraz rzetelnie i skutecznie promować prawo każdego dziecka do bycia karmionym mlekiem matki oraz matki do karmienia swojego dziecka. Podejmujemy wysiłek oraz poświęcamy swój wolny czas, by wspierać wszystkie kobiety w ich macierzyństwie.

♥ Chronimy, promujemy i wspieramy karmienie piersią oraz świadome decyzje dotyczące żywienia dzieci, wolne od wpływów komercyjnych.

♥ Monitorujemy marketing żywności dla niemowląt i małych dzieci oraz produktów pokrewnych.

♥ Promujemy Międzynarodowy Kodeks Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece wraz z następującymi po nim rezolucjami (dalej: Kodeks WHO) i dążymy do jego pełnego wdrożenia przez Polskę i UE.

♥ Zrzeszamy osoby promujące i wspierające karmienie piersią oraz dążące do jego pełniejszej ochrony.

♥ Prowadzimy bezpłatne niemedyczne dyżury laktacyjne i dyżury specjalistyczne. 

Znajdziesz nas na facebook'u oraz instagramie

Naszą misją jest PROMOWANIE karmienia piersią jako optymalnego sposobu żywienia niemowląt i małych dzieci oraz jego OCHRONA, zwłaszcza przed wpływami komercyjnymi.

INFORMUJEMY, EDUKUJEMY i WSPIERAMY w karmieniu piersią oraz działamy na rzecz jego pełniejszej i skuteczniejszej ochrony prawnej, zwłaszcza w obszarze marketingu żywności dla niemowląt i małych dzieci oraz produktów pokrewnych. 

Promujemy i chronimy prawo do rzetelnej informacji w zakresie żywienia niemowląt i małych dzieci, wolnej od wpływów komercyjnych, tak, aby rodzice mogli podejmować świadome decyzje w tej kwestii, a przedstawiciele ochrony zdrowia i osoby wspierające w karmieinu piersią - rzetelnie im doradzać. 

Naszym marzeniem jest odbudowanie KULTURY KARMIENIA PIERSIĄ, normalizacja karmienia naturalnego - po prostu, powrót do natury.