LEGENDA O KRASNALCE

 KSIĄŻECZKA, WIERSZYKI I KOLOROWANKA

"LEGENDA O WROCŁAWSKIEJ KRASNALCE KARMIĄCEJ PIERSIĄ"

Książeczka promuje karmienie piersią i Wrocław, przeznaczona jest dla dzieci i ich opiekunów. Autorką tekstu jest członkini SOPWKP Monika Maciołek, a piękne ilustracje wykonała Urszula Marzec. 

Pobierz i przeczytaj e-book TUTAJ.

Chcecie wiedzieć, jak się nazywa nasza krasnalka i jej dzieciątko? Koniecznie zajrzyjcie do książeczki!

Wydrukowane książeczki przekazałyśmy m.in. do wybranych bibliotek w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Dolnego Śląska (m.in. biblioteki we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu, Bolesławcu). 

Zachęcamy do czytania, oglądania i informowania o bajeczce. Może być ona świetną pomocą edukacyjną w przedszkolach i szkołach (można ją wyświetlić dzieciom na dużym ekranie i przeczytać, a po wspólnej lekturze porozmawiać o karmieniu piersią, w tym poczytać wierszyki dotyczące karmienia piersią (do pobrania tutaj) i rozdać dzieciom do pokolorowania herb wrocławskiej krasnalki karmiącej piersią (do pobrania tutaj). Wierszyki ułożyła Monika Maciołek, a herb (w tym w formie kolorowanki) wykonała Urszula Marzec, według przedstawionego przez nas projektu. 

Gorąco zachęcamy do takich lekcji w przedszkolach i szkołach i prosimy o feedback – krótką relację i zdjęcie, które będziemy mogły umieścić na naszej stronie . Razem promujmy karmienie piersią!


WIERSZYKI
Autor: Monika Maciołek
Ilustracje: Urszula Marzec
Pobierz i przeczytaj wierszyki TUTAJ.


KOLOROWANKA
Ilustracja: Urszula Marzec
Opracowanie graficzne: Dominika Daszkiewicz-Dykiert
Pobierz kolorowankę do druku TUTAJ.Komentarze