W związku z obchodami Tygodnia Promocji Karmienia Piersią w Polsce (26 maja - 1 czerwca) serdecznie zapraszamy na wydarzenie "Razem promujmy karmienie piersią - uroczyste odsłonięcie rzeźby krasnalki karmiącej piersią", które planujemy w dniu 25 maja br. w godzinach 11.00 - 13.00 na Wyspie Bielarskiej we Wrocławiu.

Planowane wydarzenie jest częścią zadania publicznego pt. "Kształtowanie postaw w zakresie pozytywnego odbioru karmienia piersią w miejscach publicznych", realizowanego przez SOPWKP na zlecenie Województwa Dolnośląskiego. Zostało ono objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego i patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia oraz patronatami organizacji, osób i grup wspierających karmienie piersią wskazanych na grafice.

Celem zadania publicznego i jednocześnie wydarzenia jest promowanie karmienia piersią w społeczeństwie jako istotnego elementu profilaktyki zdrowotnej, z jednoczesnym promowaniem karmienia piersią w przestrzeni publicznej w celu budowania kultury karmienia piersią (normalizacja karmienia piersią), a także promowanie Dolnego Śląska jako województwa przyjaznego karmieniu piersią oraz Wrocławia jako miasta otwartego, niedyskryminującego, promującego zdrowie, w tym karmienie piersią.

Symbolem tej otwartości, a jednocześnie pretekstem do dyskusji i zainteresowania społeczeństwa tematem karmienia piersią, ma być rzeźba krasnalki karmiącej piersią na ławeczce na Wyspie Bielarskiej we Wrocławiu jako mieście krasnali.

Celowość postawienia takiej rzeźby i jej znaczenie szerzej uzasadniamy w opisie zrzutki oraz we wpisie na blogu Prawo i Laktacja. 
Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem mediów oraz Wydziału Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, który przyznał dotację na dofinansowanie rzeźby i związane z nią działania promocyjne.

Wydarzenie będzie połączone z fotorelacją, krótkimi prelekcjami dotyczącymi karmienia piersią, losowaniem powstałych w toku realizacji zadania publicznego książeczek o wrocławskiej krasnalce karmiącej piersią (przepiękną ilustrację z okładki i książeczki autorstwa Urszuli Marzec możecie podziwiać na grafice) oraz bezpłatną i niekomercyjną sesję zdjęciową mam karmiących piersią i innych zainteresowanych osób przy rzeźbie krasnalki (szczegóły na FB i IG). 

Sesja zdjęciowa jest bezpłatna i nie obowiązują na nią zapisy. Zdjęcia wykona Aldona Wojciechowska (@Fotografująca Sercem). 

Prelekcje na temat karmienia piersią wygłoszą specjalni goście:
Joanna Kozakiewicz: "Dlaczego warto karmić piersią?"
Anna Koronkiewicz-Wiórek: "Karmienie piersią w przestrzeni publicznej - co warto wiedzieć?"
Dominika Daszkiewicz-Dykiert: "Wsparcie i pomoc w karmieniu piersią"
Bogusia Bieniek: "Rola ojca w karmieniu piersią z perspektywy douli"

Z przyjemnością przedstawiamy patronaty dodatkowe naszego wydarzenia. Nie są to sponsorzy, a jedynie osoby wspierające. ♥
 • mgr farmacji Joanna Woźnica - @mama_w_aptece
 • doula Bogusia Bieniek - @doullaby
 • PKP, doradca noszenia Weronika Szefer - @pierwszechwile
 • PKP, neurologopeda Dorota Dranczewska - Karmienie ma moc (FB)
 • IBCLC Julita Hypki - @julita_hypki_ibclc_doula
 • mgr farmacji Karolina Morze - @laktaceuta
 • Maria Staszewska @mariflooo
 • dr Sylwia Jeż, IBCLC @porady_laktacyjne
 • Małgorzata Pilanowska @mama_na_ratunek
 • Fundacja Opieki Okołoporodowej
 • Fundacja Rodzić Po Ludzku
 • Planeta Poród

Wydarzenie jest bezpłatne, ma charakter niekomercyjny, promujący zdrowie (karmienie piersią), karmienie piersią w przestrzeni publicznej i Wrocław oraz Dolny Śląsk, jak również ma charakter informacyjno-edukacyjny.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematem żywienia niemowląt i małych dzieci, w tym zwłaszcza kobiety w ciąży i planujące potomstwo, matki niemowląt i małych dzieci oraz ich rodziny.

Jeszcze raz dziękujemy Wam za tak ogromne wsparcie (bez Was nie byłoby tej rzeźby!) i zapraszamy na wspólne świętowanie! 

Komentarze