O NAS

"Nigdy nie wątp, że małą grupa rozważnych, zaangażowanych obywateli może zmienić świat. W rzeczywistości jest to jedyna rzecz, która to może uczynić." 

Margaret Mead, antropolog

KIM JESTEŚMY?

Stowarzyszenie Ochrony, Promocji i Wsparcia Karmienia Piersią powstało jako efekt połączenia wspólnej pracy, pasji i marzeń kilku certyfikowanych Promotorek Karmienia Piersią (PKP CNoL). Każda z nas ma swoją historię związaną z karmieniem naturalnym i każda przed założeniem Stowarzyszenia indywidualnie angażowała się i nadal angażuje w promowanie, a także wspieranie lub ochronę karmienia piersią. Więcej o nas dowiesz się TUTAJ. 


Połączyła nas wspólna wizja świata i misja, którą zawarłyśmy na stronie Stowarzyszenia.
W zasadzie można ją wyrazić w jednym, jakże pojemnym zdaniu – dążenie do odbudowania kultury karmienia piersią.

Razem możemy więcej i właśnie dlatego założyłyśmy Stowarzyszenie – żeby wspólnie działać na rzecz większej ochrony, promocji i wsparcia karmienia naturalnego, zwłaszcza tam, gdzie działanie grupowe jest najbardziej potrzebne, czyli na szczeblu ogólnokrajowym


Co robimy?

Promujemy Międzynarodowy Kodeks Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece wraz z następującymi po nim rezolucjami (dalej: Kodeks WHO) i dążymy do jego pełnego wdrożenia przez Polskę i UE.

Monitorujemy marketing żywności dla niemowląt i małych dzieci oraz produktów pokrewnych.

Prowadzimy bezpłatny niemedyczny dyżur laktacyjny, dyżury specjalistyczne i grupę wsparcia.

To tylko niektóre z naszych działań….

Zobacz nasze cele i obszary działalności oraz zakładkę nasze aktywności.


Nasze standardy

W celu zachowania  niezależności i wiarygodności przestrzegamy surowej Polityki Etyki, w tym nie promujemy produktów zastępujących mleko kobiece, komercyjnej żywności uzupełniającej dla niemowląt i małych dzieci, ani produktów pokrewnych (butelki do karmienia i smoczki do nich, laktatory, etc.). Nie przyjmujemy żadnego rodzaju korzyści finansowych ani materialnych od producentów lub dystrybutorów tych produktów, ani ich fundacji lub trustów.

Dlaczego to ważne?

Zobacz Pytania i odpowiedzi


Zapraszamy do nas wszystkich entuzjastów karmienia naturalnego, którzy podzielają nasze wartości (szczegóły w podzakładce Członkostwo). 

Możesz nas także wesprzeć darowizną.