Dorota Dranczewska

Członek założyciel, Promotor Karmienia Piersią CNoL, neurologopeda, prowadzi dyżur neurologopedyczny. 

Dorota mieszka w Zielonej Górze. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Pedagogika oraz podyplomowe Studium Logopedyczne w Zielonej Górze. Absolwentka Neurologopedii SWPS w Warszawie. We wrześniu 2020 roku ukończyła kurs na Promotora Karmienia Piersią. 

Prowadzi własną praktykę neurologopedyczną. W jej sercu szczególne miejsce zajmuje wczesna interwencja logopedyczna. Towarzyszy rodzicom i niemowlętom na drodze mlecznej oraz na grupowych lekcjach masażu metodą Shantala. 

Karmi dzieci od noworodka do przedszkolaka, wspiera rodziców w rozszerzaniu diety dzieci w oparciu o aktualną wiedzę, doświadczenia z własnego macierzyństwa oraz dużą dawkę spokoju. 

Prowadzi stronę "Karmienie ma moc" - FB, IG, na której promuje karmienie piersią, a także rozsądne rozszerzanie diety. 

Lokalnie prowadzi spotkania "Historie Mlekiem Płynące" dedykowane mamom karmiącym i mamom spodziewającym się dziecka. Współpracuje z zielonogórskimi szkołami rodzenia. 

Jej misją w Stowarzyszeniu jest promowanie wiedzy na temat wpływu funkcji ssania, prawidłowego oddychania, odgryzania, gryzienia, żucia i połykania na normatywny rozwój funkcji językowych. Na co dzień jest mamą dwójki dorosłych dzieci, właścicielką biszkoptowego labradora, pasjonatką pieczenia ciastek i krótkich wypraw rowerowych. 

Komentarze