Krasnalka Karmiąca Piersią - wpłać dowolną kwotę i wesprzyj projekt naszego Stowarzyszenia!

 Dawno, dawno temu... Za siedmioma górami, za siedmioma lasami... Żyła sobie pewna urocza postać prosto z bajki. Malutka, ale o wielkim sercu, niepozorna, a jednak wykonująca ogromną pracę, mającą wpływ na przyszłe pokolenia. Ożyła w wyobraźni kilku kobiet, ale to właśnie Ty możesz przyczynić się do nadania jej formy, by mogła ujrzeć światło dzienne w naszym świecie. 


Od 26 maja do 1 czerwca trwa Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Z tej okazji Stowarzyszenie Ochrony, Promocji i Wsparcia otworzyło zrzutkę KLIKNIJ TUTAJ  , którą każdy może wspomóc dowolną kwotą. 

Chcesz wiedzieć więcej?

Może wiesz, że polskie miasto Wrocław słynie z różnorakich figurek krasnali! Ozdabiają całe miasto: rynek, uliczki, parki, chodniki. Każdy z krasnali ma swoją historię, swojego pomysłodawcę, stwórcę (artystę rzeźbiarza), a także odbiorców. W naszym Stowarzyszeniu narodził się pomysł stworzenia wyjątkowej postaci... Rodzicielki, mamy, opiekunki, karmicielki... Krasnalki karmiącej piersią.

Nasza Krasnalka nie kryje się ze swoją miłością do dzieciątka i do laktacji. Siedzi wygodnie na ławeczce w parku, stopą opiera się o kasztan i karmi z uśmiechem swoją latorośl. Tak po prostu, naturalnie, wśród zieleni, śpiewu ptaków i błękitnego nieba. Projekt jej rzeźby jest już gotowy. Wiemy, gdzie powinna zamieszkać na stałe. 

Na naszą Krasnalkę czeka Wyspa Bielarska we Wrocławiu! Jedyne czego potrzebujemy to Twojego wsparcia! Powstanie rzeźby kosztuje, tak samo jak postawienie jej w konkretnym miejscu. Wobec tego... OTWIERAMY ZRZUTKĘ - każdy może dołożyć swoją cegiełkę, by później móc odwiedzić naszą Krasnalkę, usiąść koło niej, nakarmić przy niej dziecko czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. 

Pomysłodawcą rzeźby jest oczywiście nasze Stowarzyszenie (z siedzibą we Wrocławiu), a twórcą projektu i wykonawcą jest i będzie rzeźbiarka oraz entuzjastka karmienia naturalnego - Maciejka Bokrzycka. 

To nie wszystko! Nasza karmiąca piersią Krasnalka szuka swojego imienia. Pomóż nam je wybrać! Nasze pomysły to: Karmicielka, Laktoludka, Mlekoludka, Mlekotka. Czekamy na Twój głos, najlepiej w komentarzu na facebook'u. Zarząd weźmie wszystkie propozycje pod uwagę przy oficjalnym wyborze imienia. 

Wejdź koniecznie w opis zrzutki i przeczytaj go. Są tam wszystkie najważniejsze informacje, wraz z uzasadnieniem powstania tego projektu oraz szczegóły kosztorysu.  Zapoznaj się ze wszystkimi informacjami jej dotyczącymi. 

O PROJEKCIE W MEDIACH:
Radio Wrocław -> KLIK
wroclaw.pl -> KLIK
Radio ESKA -> KLIK
tvpINFO -> KLIK
Radio RAM -> KLIK
echo24.tv -> KLIK i KLIK (youtube)


KAŻDY PRZELEW MA OGROMNE ZNACZENIE!!!

Z góry dziękujemy, 
Zarząd i wszyscy członkowie

Komentarze