Z przyjemnością informujemy, iż ruszyła już nasza krasnalkowa kampania promująca karmienie piersią w KOLEJACH DOLNOŚLĄSKICH! 

Od 10 maja do 1 czerwca br. w pociągach Kolei Dolnośląskich można obejrzeć piękne plakaty w wersji elektronicznej (w formie filmiku), promujące karmienie piersią w przestrzeni publicznej i nie tylko. 

Ilustracje do plakatów wykonała Urszula Marzec (www.umilustracje.pl), a ich treści przygotowały członkinie naszego SOPWKP: Anna Koronkiewicz-Wiórek, Monika Maciołek i Dominika Daszkiewicz-Dykiert. 
Kampania promująca karmienie piersią w Kolejach Dolnośląskich i w social mediach jest częścią zadania publicznego pt. „Kształtowanie postaw w zakresie pozytywnego odbioru karmienia piersią w miejscach publicznych”, realizowanego przez SOPWKP i finansowanego ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Celem zadania jest promowanie karmienia piersią w społeczeństwie jako istotnego elementu profilaktyki zdrowotnej, z jednoczesnym promowaniem karmienia piersią w przestrzeni publicznej w celu budowania kultury karmienia piersią (normalizacja karmienia piersią), a także promowanie Dolnego Śląska jako województwa przyjaznego karmieniu piersią. Symbolem tej otwartości, a jednocześnie pretekstem do dyskusji i zainteresowania społeczeństwa tematem karmienia piersią, ma być rzeźba krasnalki karmiącej piersią na ławeczce na Wyspie Bielarskiej we Wrocławiu jako mieście krasnali.

Komentarze