Członkowie założyciele: Dominika Daszkiewicz-Dykiert

Dominika Daszkiewicz-Dykiert

Wiceprezes Stowarzyszenia, członek założyciel, zarządza stroną internetową, profilem na facebook'u i instagramie, Promotor Karmienia Piersią CNoL, breastfeeding specialist po kursie na Gina Weissman's Lactation Academy (HalavM Breastfeefing Clinic). 
Mgr inż. zootechnik. Prowadzi niemedyczny dyżur laktacyjny. 

Działa jako www.winnicamleka.pl, FB, IG, na których od kilku lat promuje karmienie piersią, porody naturalne i domowe, pieluszki wielorazowe, chustonoszenie, rozszerzanie diety metodą BLW, Rodzicielstwo Bliskości, Pozytywną Dyscyplinę, wielojęzyczność, itp. Prowadzi konsultacje indywidualne przygotowujące do karmienia piersią oraz na każdym etapie laktacji. 

Przez dwa lata prowadziła razem z dietetykiem Aliną Pasionek-Sikorą grupę edukacji i wsparcia "Karmisfera". Obecnie jest to grupa "Winnica Mleka - w swoim gronie kobiet.", gdzie kieruje się aktualnymi zaleceniami, Evidence Based Medicine. Organizuje warsztaty przygotowujące do karmienia piersią, spotkania lokalne "Kawa na macierzyńskim", "Grono Czytających Mam". 

Prywatnie żona, mama trójki dzieci. Mieszka w Chojnicach na Pomorzu. Karmi nieprzerwanie od ponad 6 lat, w ciąży i w tandemie. Trzecie dziecko urodziła w domu. Razem z mężem prowadzą małe gospodarstwo rolne. Poza tematami okołorodzicielskimi pasjonuje ją kontakt ze zwierzętami. Uwielbia czytać dobre książki i tańczyć. Bycie Promotorem Karmienia Piersią daje jej ogromną satysfakcję i jest powodem do nieustannego pogłębiania swojej wiedzy, uwielbia poznawać nowych ludzi i pomagać im w trudnościach. 

Komentarze