Warto edukować dzieci o karmieniu piersią - lekcja w 1 klasie szkoły podstawowej

Z okazji Polskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią nasza prezeska przeprowadziła 28 maja 2026r. lekcję o karmieniu piersią w jednej z wrocławskich szkół. 

Tym razem lekcja odbyła się w klasie 1 i podobnie jak zeszłoroczna lekcja dla klasy 3 spotkała się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem uczniów oraz pozytywnymi opiniami nauczycielek. Dzieci chętnie angażowały się w czytanie "Legendy o wrocławskiej krasnalce karmiącej piersią", z zainteresowaniem słuchały wierszyka o krasnalkach i karmieniu piersią, chętnie zadawały pytania i udzielały odpowiedzi. 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również rzeźba wrocławskiej krasnalki karmiącej piersią, a kolorowanka z herbem krasnalki wywołała prawdziwy entuzjazm. Teraz dzieci nie mogą się doczekać, aby osobiście zobaczyć rzeźbę na Wyspie Bielarskiej we Wrocławiu (daleko nie mają :)) ).

Utwierdza nas to w przekonaniu, że warto edukować o karmieniu piersią już od najmłodszych lat i że takie lekcje są potrzebne. Liczymy na to, że będą odbywać się w całej Polsce, a doskonałym „pretekstem” do ich organizowania jest właśnie Polski Tydzień Promocji Karmienia Piersią.

Pragniemy zwrócić uwagę, że edukacja społeczeństwa na temat karmienia piersią już od najmłodszych lat jest zalecana przez międzynarodowe autorytety zajmujące się ochroną zdrowia, w tym WHO, UNICEF oraz ekspertów opracowujących rekomendacje dotyczące żywienia niemowląt i małych dzieci dla Europy. Piszemy o tym szerzej we wpisie „DLACZEGO KARMIENIE PIERSIĄ JEST WAŻNE? - TUTAJ.

Zachęcamy do prowadzenia takich lekcji. Materiały do ich przeprowadzenia (w tym prezentacja i konspekt) są dostępne TUTAJ wraz z informacją o warunkach korzystania.

Razem promujmy karmienie piersią!❣️

A pod zdjęciami przeczytacie opinię nauczycielki, nadesłaną do nas po odbytej lekcji. :)) 









„Szanowna Pani,

serdecznie dziękuję za przygotowanie i przeprowadzenie wyjątkowej lekcji rodzicielskiej poświęconej tematowi karmienia piersią. Dzięki Pani zaangażowaniu oraz umiejętności przekazywania wiedzy w prosty i przystępny sposób dzieci mogły poznać ten ważny aspekt życia człowieka i przyrody.

Bajka, wiersz oraz ciekawy pokaz multimedialny pozwoliły dzieciom z zainteresowaniem odkrywać, jak wygląda karmienie młodych w świecie zwierząt. Przedstawione treści były dostosowane do wieku odbiorców, a jednocześnie pełne wartościowych informacji. 

Szczególnie dziękuję za przybliżenie dzieciom rzeźby krasnalki karmiącej piersią, która stała się inspiracją do rozmowy o trosce, bliskości i naturalnych potrzebach najmłodszych.

Dziękuje za poświęcony czas, pasję oraz stworzenie ciepłej i przyjaznej atmosfery podczas spotkania. Była to cenna i inspirująca lekcja, która na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Z wyrazami wdzięczności
Nauczyciel klasy 1 - p. Ola"

Komentarze